Південний гірничо-збагачувальний комбінат
Прес-центр
Новини

Південний ГЗК ввів в експлуатацію новий самоскид

21.05.2021

Південний ГЗК (Кривий Ріг, Україна) ввів в експлуатацію новий самоскид БЕЛАЗ-75131. Машина має технічні нововведення, які завод-виготовлювач застосував вперше в світі. Кар'єрний автомобіль отримав ім'я «Атлант» і порядковий номер 68.

БЕЛАЗ здатен перевозити 140 тон гірничої маси - на 10 тон більше, ніж базова модель. Підвищеної вантажопідйомності конструктори досягли завдяки використанню полегшеної вантажної платформи. За період експлуатації самоскид перевезе на 500 тис. тон руди більше, ніж стандартна машина.

Самоскид підвищеної вантажопідйомності інженери компанії «БЕЛАЗ» розробили спеціально для Південного ГЗК. Полегшена вантажна платформа - концептуальне рішення білоруських конструкторів, яке використовується вперше в світі. Модернізований кузов на 10 відсотків збільшить продуктивність машини при незмінних експлуатаційних витратах.

Генеральний директор Південного комбінату Костянтина ФЕДІН:

- Південний ГЗК взяв курс на масштабну модернізацію виробництва та оновлення техніки. У поточному році поряд з самоскидами придбаємо бурові верстати Epiroc, бульдозер Caterpillar, автогрейдер, навантажувач та іншу техніку. В цілому, інвестиції в розвиток підприємства в 2021 році складуть п'ять мільярдів гривень.