Південний гірничо-збагачувальний комбінат
Розвиток
Інвестиції та іновації

Інвестиції та іновації

Основні інвестиції Південного гірничо-збагачувального комбінату спрямовані на:

  1. Постійне підвищення якості та зниження собівартості товарної продукції без зниження обсягів виробництва.
  2. Оновлення парку та капітальні ремонти основного технологічного устаткування та транспорту.

На підприємстві з 2010 року реалізується комплексна програма з реконструкції та капітального ремонту всіх виробничих потужностей дробильно-збагачувального переділу з впровадженням сучасного обладнання та нових технологій. Програма дозволить підвищити якість залізорудного концентрату. У 2021 році планується завершити ремонт 4 технологічних секцій рудозбагачувального переділу. Це допоможе додатково наростити обсяги виробництва.

Завдяки модернізації збагачувальних потужностей за останні два роки вдалося підняти якість концентрату марки КЗВ з 67,7% до 68,5%, отриманого за традиційною схемою збагачення з використанням гідрокласіфікаціі та мокрої магнітної сепарації.

На комбінаті постійно розробляються організаційно-технічні заходи, спрямовані на подальше підвищення якості та зниження собівартості продукції.

Для забезпечення підприємства вільними ємностями для складування хвостів збагачення щорічно виконуються роботи з нарощування існуючих хвостосховищ «Об'єднане. Перша карта» та «Войкове».

У 2021 році завершено масштабний проект будівництва вузла згущення пульпи, аналогів якому серед гірничо-збагачувальних підприємств України немає. Об'єкт дозволить комбінату продовжити термін експлуатації існуючих хвостосховищ, значно знизити операційні витрати на електроенергію, укладання та обслуговування пульпопроводів, ремонт насосного обладнання.

З 2019 року виконуються роботи з будівництва нового хвостосховища «Об'єднане. Друга карта». Активно ведуться роботи з будівництва дамб і укладанні протифільтраційного екрана чаші хвостосховища з використанням HDPE-мембрани. Введення в експлуатацію першого пускового комплексу намічено на 2022 рік.

Инвестиции и инновации.jpg